SG#102 Narcyzm – nowe spojrzenie | Anita Dudziak

5 października, 2022

Nowe spojrzenie na narcyzm

– o realnej pandemii naszych czasów opowiada Anita Dudziak

Skąd bierze się narcyzm?

Dlaczego wchodzimy w relacje z narcyzami?

Jak wyzwolić się z uwikłania w relację z osobą narcystyczną?

 

Na temat narcyzmu jest dostępnych sporo materiałów, które wiele tłumaczą. Jednak z mojej perspektywy zatrzymują się w pół drogi i nie pokazują pełnego obrazu istoty uwikłania w relację z osobą narcystyczną. Brakowało mi też informacji, wskazówek, które pomogły by mi uwolnić się z takiej relacji na dobre.

Dlatego z dużym zainteresowaniem sięgnęłam po książkę, o której niezwykle ceniona przeze mnie psychoterapeutka Jola Toporowicz pisze tak:

,,Głęboka, wnikliwa refleksja Anity Dudziak nad kondycją człowieczeństwa i widzianą wyraźnie pandemią narcyzmu w otaczającym świecie otwiera przestrzeń nadziei na wyjście ze zmagań i walki w kierunku budowania spójności z naszą ludzką istotą na głębokim, egzystencjalnym poziomie. W miejscu, gdzie wszyscy jesteśmy połączeni jakością doświadczania życia, za którą tęsknimy: lekkością, poczuciem wartości, wolnością i tworzeniem. W obliczu toczących się globalnie zmian rozumienie narcyzmu zawarte w tym opracowaniu to także szczelina, przez którą widać drogę wejścia w nowy paradygmat i rozproszenie konieczności udziału w powtarzających się cyklicznie scenariuszach, na poziomie codzienności każdego z nas i na poziomie wspólnoty, jaką jesteśmy jako ludzie. Niełatwy, piękny, poruszający przekaz.”

 

Kim jest Anita? Absolwentką socjologii i wschodoznawstwa, które ukończyła na poznańskim UAM. Od wielu lat zajmuje się głęboką analizą i filozofią dotyczącą działania rzeczywistości społecznej w wymiarach zarówno indywidualnym jak i zbiorowym. Do swoich rozważań włącza pierwiastek transcendentny w ujęciu neognostycznym, który uważa za niezbędny do transparentnego i trafnego pojmowania zjawisk, w które zaangażowani są ludzie. Człowieka traktuje jako istotę, której manifestacja jest obecna w różnych warstwach rzeczywistości, również tych niewidocznych dla oka.

 

Mi osobiście rozmowa z Anitą i jej książka przyniosły dużo ulgi i spokoju, ciekawa jestem jakie uczucia, emocje i przemyślenia przyniesie Wam.

Chcesz dowiedzieć się więcej o Anicie i jej pracy,

poniżej linki do:

Youtuba: Resharmonica

Muzyka:

Jam Morgan Jazz Cafe

LINK:https://taketones.com/track/jazz-cafe

FREE CC LICENSE

 

Anita Dudziak
Anita Dudziak

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 komentarzy dla “SG#102 Narcyzm – nowe spojrzenie | Anita Dudziak

  1. Barbara paź 20, 2022

    Cieszę się z tej rozmowy, bardzo ładnie systematyzującej problem. Dziękuję obu paniom.

Copyright 2023 by Słucham Gadam - Kamila Dzierżanowska