,,Uświadomienie sobie siebie to jedyny cel ludzkiego życia. Dzięki niemu człowiek znajduje swoje miejsce w stworzeniu i wzajemnie – stworzenie zyskuje sens.”
( Carl Gustav Jung)

Bardzo często słyszałam, że jestem zdolna, ale leniwa, chaotyczna, że zajmuję się kilkoma rzeczami na raz zamiast skupić się na jednej i zrobić ją porządnie. Dzięki temu, że nie odmówiłam sobie przyjemności łapczywego sięgania po nowe doświadczenia studiowałam w trzech różnych miastach,  skończyłam szkołę aktorską i filologię polską i… nigdy nie pracowałam w zawodzie.

Za to pracowałam  w największych korporacjach hotelarskich jako menedżer restauracji, księgowa, specjalista HR.  W między czasie wyreżyserowałam film dokumentalny, pracowałam w Radio Medium Publiczne, zagrałam w filmie oraz uczyłam przedmiotów zawodowych w warszawskim technikum. Obecnie pracuję jako trener, coach, konsultant HR. Rozpoznaję potrzeby i w odpowiedzi na nie tworzę programy i struktury rozwojowe.

Rozmowy

Nie ma dla mnie większej przyjemności niż rozmowa jeden na jeden, bez ustalonej listy pytań, za to z pełną gotowością na wszystko co w trakcie może się wydarzyć. Uważność na drugiego człowieka w trakcie rozmowy, to według mnie jedna z najpiękniejszych rzeczy jaka może wydarzyć się między dwojgiem ludzi. Staram się pytać moich rozmówców, ale ich nie wypytywać. Jestem ich ciekawa, ale pilnuję, żeby nie być ciekawska. Pytam, o rzeczy trudne, ale nigdy nie zadałam pytania, na które sama nie byłabym w stanie odpowiedzieć. Słucham ludzi, którzy mają odwagę być sobą i realizować swój potencjał. Odkrywam poprzez moich rozmówców jaką frajdą jest bycie autentycznym i ile korzyści przynoszą codzienne akty odwagi i uważności. Zapraszam do rozmów: pasjonatów, trenerów, psychologów, artystów i specjalistów z różnych obszarów rozwoju osobistego. Najbardziej interesuje mnie subiektywna perspektywa mojego rozmówcy i doświadczenie, którym chce się podzielić.

Ciało

Fascynuje mnie ciało i wszystko co jest w nim zapisane. Ludzie, którzy leczą i dbają o ciało. Osoby, które poprzez ciało pomagają pozbyć się traum i balastów z przeszłości oraz osobiste historie dotyczące doświadczania ciała.

Rozwój

Przekraczanie własnych ograniczeń, odkrywanie swoich możliwości, ciągłe doskonalenie się poprzez naukę i doświadczenie. Poznawanie nowych metod rozwijania swoich umiejętności po to, aby nie być szkatułką na cudze oczekiwania i odważnie realizować swój potencjał. Dla mnie to jest to! Sama przeszłam przez kilkuletni proces psychoterapii indywidualnej i grupowej. Korzystałam z klasycznej psychoterapii, ale także z terapii tańcem, terapii opartej na bioenergetyce Lowena i ustawieniach hellingerowskich. Rozwijałam swoje umiejętności (lub uzupełniałam braki) komunikacyjne podczas zajęć z NVC (komunikacja bez przemocy). Jako wolontariusz prowadziłam zajęcia z dziećmi z domów dziecka i właśnie tam podczas zajęć z Jasiem odkryłam, jak niesamowity jest moment, kiedy przekracza się swoje własne ograniczenia i stawia się pierwszy krok w kierunku dotąd nieosiągalnym.

Pasje

Uważam, że ludzie, którzy mają pasje są piękniejsi. Jednym z najważniejszych pytań jakie sobie kiedyś zadałam i nie umiałam na nie odpowiedzieć, było – Co sprawia Ci prawdziwą przyjemność? –  Zostałam z tym pytaniem na bardzo długo, aż odkryłam, że uwielbiam śpiewać pieśni tradycyjne. Od tego czasu nie mogę przestać, no chyba, że sąsiedzi  poproszą 🙂

Czuję nosem pasję w innych i uwielbiam o tym słuchać, dlatego takie rozmowy też tutaj znajdziesz i mam nadzieję, że zainspirują Cię do rozwijania własnych pasji.

Dziękuję…

 

Joannie Goryszewskiej za wprowadzenie mnie do świata WP, korekty oraz wsparcie duchowe i merytoryczne.

Zofii Grabowskiej-Sznajder za cudowne logo.

Jazxing za ekstra muzykę do Odkryć (https://soundcloud.com/jazxing)

Mariuszowi Fijce za niezwykłe zdjęcia.

Monice Rak za pomoc przy wyborze sprzętu do nagrywania.

Dorocie Drobik za iskrę inspiracji.