,,Uświadomienie sobie siebie to jedyny cel ludzkiego życia. Dzięki niemu człowiek znajduje swoje miejsce w stworzeniu i wzajemnie – stworzenie zyskuje sens.”
( Carl Gustav Jung)

Bardzo często słyszałam, że jestem zdolna, ale leniwa, chaotyczna, że zajmuję się kilkoma rzeczami na raz zamiast skupić się na jednej i zrobić ją porządnie. Dzięki temu, że nie odmówiłam sobie przyjemności łapczywego sięgania po nowe doświadczenia studiowałam w trzech różnych miastach,  skończyłam szkołę aktorską i filologię polską i… nigdy nie pracowałam w zawodzie.

Za to pracowałam  w największych korporacjach hotelarskich jako menedżer restauracji, księgowa, specjalista HR.  W między czasie wyreżyserowałam film dokumentalny, pracowałam w Radio Medium Publiczne, zagrałam w filmie oraz uczyłam przedmiotów zawodowych w warszawskim technikum. Obecnie pracuję jako trener, coach, konsultant HR. Rozpoznaję potrzeby i w odpowiedzi na nie tworzę programy i struktury rozwojowe.

Rozmowy

Nie ma dla mnie większej przyjemności niż rozmowa jeden na jeden, bez ustalonej listy pytań, za to z pełną gotowością na wszystko co w trakcie może się wydarzyć. Uważność na drugiego człowieka w trakcie rozmowy, to według mnie jedna z najpiękniejszych rzeczy jaka może wydarzyć się między dwojgiem ludzi. Staram się pytać moich rozmówców, ale ich nie wypytywać. Jestem ich ciekawa, ale pilnuję, żeby nie być ciekawska. Pytam, o rzeczy trudne, ale nigdy nie zadałam pytania, na które sama nie byłabym w stanie odpowiedzieć. Słucham ludzi, którzy mają odwagę być sobą i realizować swój potencjał. Odkrywam poprzez moich rozmówców jaką frajdą jest bycie autentycznym i ile korzyści przynoszą codzienne akty odwagi i uważności. Zapraszam do rozmów: pasjonatów, trenerów, psychologów, artystów i specjalistów z różnych obszarów rozwoju osobistego. Najbardziej interesuje mnie subiektywna perspektywa mojego rozmówcy i doświadczenie, którym chce się podzielić.

Ciało

Fascynuje mnie ciało i wszystko co jest w nim zapisane. Ludzie, którzy leczą i dbają o ciało. Osoby, które poprzez ciało pomagają pozbyć się traum i balastów z przeszłości oraz osobiste historie dotyczące doświadczania ciała.

Rozwój

Przekraczanie własnych ograniczeń, odkrywanie swoich możliwości, ciągłe doskonalenie się poprzez naukę i doświadczenie. Poznawanie nowych metod rozwijania swoich umiejętności po to, aby nie być szkatułką na cudze oczekiwania i odważnie realizować swój potencjał. Dla mnie to jest to! Sama przeszłam przez kilkuletni proces psychoterapii indywidualnej i grupowej. Korzystałam z klasycznej psychoterapii, ale także z terapii tańcem, terapii opartej na bioenergetyce Lowena i ustawieniach hellingerowskich. Rozwijałam swoje umiejętności (lub uzupełniałam braki) komunikacyjne podczas zajęć z NVC (komunikacja bez przemocy). Jako wolontariusz prowadziłam zajęcia z dziećmi z domów dziecka i właśnie tam podczas zajęć z Jasiem odkryłam, jak niesamowity jest moment, kiedy przekracza się swoje własne ograniczenia i stawia się pierwszy krok w kierunku dotąd nieosiągalnym.

Pasje

Uważam, że ludzie, którzy mają pasje są piękniejsi. Jednym z najważniejszych pytań jakie sobie kiedyś zadałam i nie umiałam na nie odpowiedzieć, było – Co sprawia Ci prawdziwą przyjemność? –  Zostałam z tym pytaniem na bardzo długo, aż odkryłam, że uwielbiam śpiewać pieśni tradycyjne. Od tego czasu nie mogę przestać, no chyba, że sąsiedzi  poproszą 🙂

Czuję nosem pasję w innych i uwielbiam o tym słuchać, dlatego takie rozmowy też tutaj znajdziesz i mam nadzieję, że zainspirują Cię do rozwijania własnych pasji.

Dziękuję…

Mateuszowi Mazurkowi za ogrom wsparcia jaki mi nieustannie daje.

Joannie Goryszewskiej za wprowadzenie mnie do świata WP, korekty oraz wsparcie duchowe i merytoryczne.

Zofii Grabowskiej-Sznajder za cudowne logo.

Jazxing za ekstra muzykę do Odkryć (https://soundcloud.com/jazxing)

Agnieszce Śnieżko, Izie Sawickiej oraz Mariuszowi Fijce za niezwykłe zdjęcia.

Monice Rak za pomoc przy wyborze sprzętu do nagrywania.

Dorocie Drobik za iskrę inspiracji.