SG#078 Inteligencja Oddechu – Michał Godlewski

22 czerwca, 2019

Trudno się dziwić, że tak łatwo potrafimy rozpoznawać potrzeby innych i spełniać ich oczekiwania, a tak trudno jest nam odczuwać i zauważać swoje potrzeby. System społeczny, kulturowy oraz edukacja kierują naszą uwagę na otoczenie i uczą nas co powinniśmy robić, żeby mama, tata, pani nauczycielka, szef, żona, znajomi, dzieci, sąsiad byli zadowoleni. Jednocześnie nie mamy przeciwwagi do tego procesu w postaci umiejętności rozpoznawania jak my się mamy ze sobą, ze światem, z otoczeniem, z tym co robimy dla innych. Czy mamy na tyle dużo w sobie, że mamy czym się podzielić, a może mamy deficyt i dajemy innym z siebie na kredyt. Jakie wtedy to dawanie jest?

Oddychanie to jedna z dróg, które kierują nas do siebie i otwierają nas na przeżywanie wszystkie co w sobie spotkamy, a to pozwala nam zacząć brać się pod uwagę i gromadzić zasoby, którymi możemy podzielić się z innymi.

Michał Godlewski zajmuje się Oddechem od ponad 18 lat. Założył Instytut Oddechu, w którym prowadzi warsztaty z zakresu pracy z oddechem transmodalnym. Trening dla Profesjonalnych Praktyków BREATHWORKER oparł o międzynarodowe standardy. Można już oddychać z Praktykami w Krakowie, Warszawie, Radomiu, Poznaniu, Częstochowie, a także w Zurychu, Londynie, Amsterdamie, Nowym Jorku, na Bali i w australijskim Perth.

To, co robi uznał, za tak wartościowe, że zdecydował się rozwinąć ten obszar, aby więcej osób mogło cieszyć się ze swobody oddechu.

Organizuje wyprawy oddechowe do Toskanii i Tajlandii. Występuje na krajowych i międzynarodowych konferencjach, gdzie prezentuje metodę opisaną w książce Inteligencja Oddechu 7 praktyk wytchnienia, natchnienia i mocy Duszy w czasach zajętości, obojętności i wypalenia. Inteligencję Oddechu wykłada również na podyplomowych studiach psychologicznych w Wyższej Szkole Europejskiej im. ks. J. Tischnera w Krakowie, gdzie cieszy się wysoką oceną studentów.

Współpracuje ze środowiskiem biznesowym prowadząc treningi oddechowe i szkolenia wzmacniające pracowników.

Od zawsze jest artystą – tańczył zawodowo wiele lat, a obecnie gra amatorsko na pianinie, śpiewa i pisze własne teksty.

Rozmawiamy między innymi o tym:

  • Jak wyglądał moment kiedy poczuł, że oddech to nie jest tylko rutynowy, automatyczny proces, który nie wymaga uwagi
  • Co to znaczy – oddychać inteligentnie
  • Jakie procesy może uruchomić świadoma praca z oddechem
  • Do czego zabieramy sobie dostęp oddychając płytko i nerwowo
  • Co daje nam regularna praktyka oddechowa
  • Kim Michał stał  się dzięki swojej pracy i praktyce oddechowej
  • W jaki sposób sami możemy zacząć praktykować

Linki:

Strona Michała – Uwolnijoddech.pl

Strona książki – InteligencjaOddechu.pl

Fanpage Instytutu Oddechu – Instytut Oddechu. Michał Godlewski

Muzyka:

Jam Morgan Jazz Cafe

LINK:https://taketones.com/track/jazz-cafe

FREE CC LICENSE

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright 2023 by Słucham Gadam - Kamila Dzierżanowska