I jak tu wypocząć | Zmęczenie Mamy | Rozmowa z Nikoletą Brodą

30 czerwca, 2019

I jak tu wypocząć –  jest to seria rozmów, które pokazują jak bardzo potrzebujemy wytchnienia w rzeczywistości przeładowanej pracą i zobowiązaniami. Zrealizowałam ten cykl wspólnie z portalem Empik Go, który publikuje je w swojej aplikacji.

Zmęczenie Mamy –  to rozmowa o zmęczeniu Mam i depresji poporodowej oraz o tym jak wyobrażenia o macierzyństwie różnią się od rzeczywistości.

Do rozmowy zaprosiłam Nikoletę Brodę, która jest Mamą potrafiącą bardzo odważnie i szczerze opowiadać o swoich doświadczeniach związanych z macierzyństwem, ale jej perspektywa jest ciągle poszerzana o doświadczenia innych kobiet ponieważ na co dzień pracuje jako położna. Jest absolwentką WUM na Wydziale Nauki o Zdrowiu oraz Uniwersytetu Warszawskiego. Obecnie pracuje na Oddziale Ginekologiczno-Polożniczym Szpitala Solec Sp. z o.o. na warszawskim Powiślu. . Jest też instruktorką szkół rodzenia.
Jest Certyfikowaną Terapeutką Dna Miednicy wg szwajcarskiej koncepcji BeBo i posiada umiejętności niezbędne do prowadzenia konsultacji oraz z warsztatów Treningu Dna Miednicy dla kobiet.
Posiada uprawnienia do wykonywania masażu kobiet w czasie ciąży i połogu oraz masażu Shantala u noworodków i niemowląt.
Ukończyła m.in.kurs kwalifikacyjny w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej opieki w położnictwie i ginekologii.
Prywatnie mama dwójki nastolatków, aktywnie jeździ konno.

Kontakt z Nikoletą Brodą jest możliwy poprzez  Fanpage Położna Nikoleta Broda

Pytam Nikoletę o to:

  • Jakie miała wyobrażenia o sobie w roli mamy zanim nią została?
  • Jak zapamiętała moment, kiedy pierwszy raz poczuła rozdźwięk pomiędzy tym jak powinna się czuć jako mama, a jak się czuje w rzeczywistości?
  • Czego najbardziej jej brakowało kiedy urodziła dziecko?
  • Czym jest potrzeba wypoczynku gdy jest się młodą mamą?
  • Co  najbardziej pomogło jej wyjść  z depresji poporodowej?
  • W jaki sposób dba o swoją równowagę

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright 2023 by Słucham Gadam - Kamila Dzierżanowska