SG#096 Jak (nareszcie) mówić o sobie dobrze? | Aleksandra Więcka

20 września, 2020

,,To jest książka dla kobiet. Tych ze ściśniętym gardłem. Tych, które mówią zawsze za cicho, za głośno, w niewłaściwym momencie, za dużo. Tych, które rzadko słyszą siebie. Tych, które nie zostały wysłuchane.

Mówcie o sobie pełnym głosem.

Mówcie, co chcecie.

Mówcie o sobie dobrze.”

Tak pisze Aleksandra Więcka we wstępie do swojej książki  – ,,Jak mówić o sobie dobrze. Opowiedz swoją historię i rozwiń skrzydła w życiu i biznesie”.

W rozmowie pytam Olę:

  • co blokuje kobiety przed publicznymi wystąpieniami
  • dlaczego tak trudno jest kobietom mówić o sobie dobrze
  • które przekonania najbardziej sabotują naszą pewność siebie
  • od czego zacząć budowanie pewności siebie 

Ola w swoim zawodowym życiu łączy role: story designerki, dziennikarki, socjolożki, dramatopisarki, moderatorki design thinking. Jest specjalistką od projektowania historii. Łączy storytelling z metodą Design Thinking i treningiem kreatywności. Uczy innych, jak opowiadać o sobie, markach, firmach, filmach i o czym, kto jeszcze chce opowiadać.

Jest absolwentką Laboratorium Dramatu i Krakowskiej Szkoły Scenariuszowej. Współpracowała m.in TVN, AGORĄ, PKN ORLEN, Hellenic Coca Cola, SheXo Deloitte, Idea Bank, Mbank, BZWBK, IMS Group. Jest doktorantką na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie (Management in new technologies). Wykłada na School of Form w Poznaniu, oraz SWPS i Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie.

Muzyka:

Jam Morgan Jazz Cafe

LINK:https://taketones.com/track/jazz-cafe

FREE CC LICENSE

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 komentarzy dla “SG#096 Jak (nareszcie) mówić o sobie dobrze? | Aleksandra Więcka

  1. Justyna cze 15, 2021

    wspaniały materiał, bardzo wartościowy 🙂 już wiem, że powietrza innym nie braknie i wiem, że nie podlegam ocenie innych, tylko swojej i to ja jestem dla siebie jedynym słusznym mentorem. Dziękuje za potwierdzenie, tego, że mogę się bawić i że to nic złego 🙂

Copyright 2019 by Słucham Gadam - Kamila Goryszewska