SG#061 Subwersywny striptiz w celu osiągnięcia katharsis — Betty Q opowiada o swoim spojrzeniu na burleskę

6 października, 2018

Burleska? To subwersywny striptiz w celu osiągnięcia katharsis — Betty Q

W liceum uznała, że chce robić rzeczy ważne i piękne. I robi burleskę, która jest ważna i piękna. Zaangażowana i etyczna.  Jest pierwszą polską performerką burleski oraz aktywistką ciałopozytywności. Ciągle się doskonali, ciągle jest w ruchu i ciągle jest aktywna — jak dotąd wśród jej dokonań jest to, że wprowadziła burleskę do Polski, przeszła do półfinałów Mam Talent, otworzyła Akademię Burleski Betty, wystąpiła w 12 odcinkach Pożaru w Burdelu w najważniejszych teatrach w Polsce, była kuratorką sceny burleski na OFF Festival, reżyserowała i produkowała projekt Naked Girls Reading, wyprodukowała Polish Burlesque Festival w Kinie Iluzjon. W 2017 roku razem z Madame Meduse otworzyła Madame Q, czyli centrum burleski, ciałopozytywności i równości (scena, akademia, wegański cocktail bar).

Występowała w: Toronto, Tel Avivie, Paryżu, Brukseli, Amsterdamie, Antwerpii, Londynie, Rzymie, Berlinie, Hamburgu, Stuttgarcie, Wiedniu, Pradze, Brnie, Genewie, Sztokholmie, Turku i właściwie w całej Polsce, a także występowała i przygotowywała  choreografię m.in. do filmów: Córki Dancingu, Bodo, Ekscentrycy, Kler.

 

fot. Anna Wojtecka

Każde ciało jest fajne i warte sceny — Betty Q

 

 

fot. Marina Baibarza

 

W naszej rozmowie przewijają się takie tematy jak:

  • czym jest burleska i czym burleska może być
  • performerka nie tancerka, czyli kim jest osoba, która wykonuje burleskowe numery
  • jak powstają burleskowe numery
  • jak odzyskać dla siebie swoje ciało
  • na czym polega twórczość
  • kulisy życia i pracy artystki i performerki
  • czym jest ciałopozytywność
  • na czym polega akcja Naked Girls Reading
  • na co otwierają nas zajęcia z burleski

 

Linki:

Jeśli chcesz wesprzeć działania Betty możesz to zrobić wchodząc na jej konto na Patronite

Akademia Burleski Betty Q

Madame Q

Kanał Betty na YT, na którym możecie oglądać min. jej występy

 

fot. Larmo

Muzyka:

Jam MorganJazz Cafe

LINK:https://taketones.com/track/jazz-cafe

FREE CC LICENSE

Jam MorganNothing Matters

LINK: https://taketones.com/track/nothing-matters
LICENSE N: TTFREE153883818220850497
FREE CC LICENSE

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 komentarzy dla “SG#061 Subwersywny striptiz w celu osiągnięcia katharsis — Betty Q opowiada o swoim spojrzeniu na burleskę

 1. Aleksandra paź 14, 2018

  Burleska!? To nie tylko taniec, brokat, cekiny, diamenciki, bąbelki (choć nie ukrywam, że są to niesamowite smaczki, dodatki do tego całego piękna 😉 ), ale to przede wszystkim podjęcie “rozmowy” o tematach, których na co dzień nie podejmujemy! To przede wszystkim pokazywanie ciała i akceptacji samego siebie. Wbrew ogólnym opiniom, każde ciało jest idealne; jest idealne w swej nieidelaności. Nie trzeba być idealnych wymiarów, aby robić burleskę. Przede wszystkim trzeba wierzyć w to piękno i kochać to co się robi. Dla mnie burleska to umiejętność akceptacji siebie, dystansu do swojej osoby, sztuka i ogromna praca jaką się na to poświęca, a także chęć dawania czegoś z siebie, innym ludziom.

 2. W moim wyobrażeniu burleska to sztuka tętniąca kobiecością i sensualnością, zbudowana na samoakceptacji i otwartości ❤️ I definitywnie olśniewające kreacje oraz makijaże artystek od których nie można oderwać wzroku. Pozdrawiam

Copyright 2023 by Słucham Gadam - Kamila Dzierżanowska