SG#112 Wilczym tropem | Łukasz Długowski

21 stycznia, 2024

Pamiętacie Łukasza? W okrągłym, setnym odcinku rozmawialiśmy o mikrowyprawach i pomysłach na eksplorowanie nieznanych okolic w pobliżu naszych domów. Dziś będziemy rozmawiać o wilkach! Łukasz Długowski od 7 lat zajmuje się tropieniem wilków. Doświadczenia nt. ich zwyczajów, technik polowań i tropienia zbierał w Polsce, Włoszech, Mongolii i Jordanii.

Przez jego wyprawy: “Tropienie wilków” w Puszczy Białowieskiej i Beskidzie Żywieckim, przeszło ponad 1000 osób, w tym rodziny z dziećmi. Jest certyfikowanym przewodnikiem Rewilding Europe i autorem idei Mikrowypraw w Polsce.

W 2022 r., dla Tatrzańskiego Parku Narodowego, prowadził ogólnopolską kampanię edukacyjną nt. odpowiedzialnej turystyki.

Już w marcu Łukasz organizuje Wilczy festiwal.

,,Postanowiłem, że nadszedł czas na to, żebyśmy się zebrali. Ci, którym los wilków nie jest obojętny. Ci, których dzika przyroda fascynuje, którzy marzą o wyjątkowych przeżyciach z najbardziej niezwykłym zwierzęciem!

Dlatego zdecydowałem, że organizuję dla nas pierwszy „Wilczy festiwal” w Polsce, z prelekcjami, warsztatami i tropieniami!

Jak zawsze jesteśmy dla rodzin z dziećmi i jak zawsze w wyjątkowym miejscu! Tym razem to Folwark Łękuk na Mazurach, położony nad jeziorem, w otulinie Puszczy Boreckiej.” mówi Łukasz.

Łukasz Długowski
Łukasz Długowski

Szczegóły dotyczące festiwalu znajdziecie na stronie mikrowyprawy.com.pl

Łukasz Długowski

Muzyka:

Jam Morgan Jazz Cafe

Free Licence

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright 2023 by Słucham Gadam - Kamila Dzierżanowska