SG#109 Jak zbudować relację z psem? | Anna Siek & Wiktor Stypa, czyli Nora dla Psa

12 września, 2023
 
W tym odcinku tematem będzie dobra zabawa, empatia i przyjaźń z czworonogiem, czyli Nora dla Psa, prowadzona przez szalony duet Annę Siek i Wiktora Stypę, szkoła dla Psów i ich właścicieli.
Przede wszystkim dla właścicieli, bo Ania i Wiktor więcej niż o sztuczkach i posłuszeństwie, mówią o zrozumieniu, komunikacji i dobrej zabawie z czworonogami. Odczytywania Psich sygnałów nauczyła ich Seterka Nora i kilkaset najrozmaitszych psiaków które wpuścili do swojego domowego hoteliku na przestrzeni ostatnich pięciu lat. Nie idealizują, i nie przesadzają – ludzie to ludzie, a pieski to pieski, każdy ma swoje przywary i są ręczy które możemy (i powinniśmy) przepracować, ale są też takie do których musimy się przyzwyczaić i po prostu je polubić.
Tym pozytywnym podejściem do relacji z Psami dzielą się na grupowych zajęciach, podczas indywidualnych konsultacji i na rozmaitych psich wyprawach.
Kompetencjami dzielą się różnie – Ania prowadzi konsultacje behawioralne, jest ekspertką od wspierania decyzyjności psów oraz bada sposoby przywiązania czworonogów do swoich opiekunów. Rozwiązanie problemu braku decyzyjności jest oczkiem w głowie Ani, i zwykle rozwiązuje większość psich problemów. Wiktor jest zoo-fizjoterapeutą, majordomusem domowego hoteliku, oraz trenerem ze szczególnym zamiłowaniem do socjalizacji czworonogów. Podczas jednych zajęć, nakryli przypadkiem pewną starszą Panią na robieniu notatek. Zapytana odpowiedziała ze wstydem, że nie stać ja na zajęcia, ale chciałaby pomoc swojemu ukochanemu jamniczkowi. Od tamtej pory poświęcają duża część czasu “po godzinach” na pomoc psim opiekunom, którzy potrzebują wsparcia behawioralnego, a nie mogą sobie na nie pozwolić ze względów finansowych. W związku z czym zakładają fundację, ze statutowym celem powszechnej psiej edukacji.
W rozmowie Ania i Wiktor mówią:
🐾📣jakich błędów w relacji z psem można w prosty sposób uniknąć
🐾📣o szkodliwych przekonaniach związanych z opieką nad psami
🐾📣o tym jak pracować z psem, żeby była z tego obopólna korzyść i radość
Kontakt z Anią i Wiktorem – https://www.facebook.com/noradlapsa

 

fot.Kamil Dzierżanowski

Muzyka:

Jam Morgan Jazz Cafe

Free Licence

fot.Kamil Dzierżanowski
fot.Kamil Dzierżanowski

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright 2023 by Słucham Gadam - Kamila Dzierżanowska