SG#106 Rytm Kobiety | ShataQS

28 maja, 2023

Mądra, utalentowana, wrażliwa, twórcza, wypełniona oceanem przeżyć, doświadczeń i myśli kobieta, która dodatkowo potrafi o tych przeżyciach opowiadać i śpiewać.

ShataQS i Doduchna fot. Ania Ivankova

ShataQS, której głos i twórczość wiele z Was bardzo dobrze zna, to artystka, której korzenie muzyczne rozwijały się nie tylko w Polsce, ale także w Azji oraz w Nowy York. Od wielu lat działająca na polskich i zagranicznych scenach muzycznych. Poszczycić może się solidną kolekcją osiągnięć artystycznych, w tym współpracą z kilkoma wybitnymi artystami scen międzynarodowych, jak Shaila Jordan czy Iwawo Furusawa, produkcji musicalowych off i on Broadway w NY czy „Tribute to Michael Jackson” z udziałem braci króla POP Jackson5, Macy Gray czy Judith Hill na Tokijskim Stadionie Jojogi w Japoni. 

ShataQS Anna Ivankova

W 2019 roku gdy pojawiła się jej płyta Fenix i utwór ,,Światło” – no to oniemieliśmy z zachwytu.

Mówię w swoim imieniu, ale tez w imieniu moich dalszych i bliższych znajomych, przyjaciół oraz osób, które obserwuję na koncertach ShatyQS. Oniemieliśmy z zachwytu i tak nam zostało. Niedawno pojawiła się kolejna płyta – Weda, która robi ze mną to samo co Fenix. Kocham, po prostu kocham.

ShataQS fot. Sylwia Bukowicka

Temat płyty, to w zasadzie czubek góry lodowej, z którego szybko schodzimy w głąb tego co za tą płytą stoi. Jakie emocje, procesy i doświadczenia się na nią składają. Bardzo wyraźnym obszarem w naszej rozmowie jest:

  • kobiecość
  • istota kobiecości
  • cykliczny rytm według, którego funkcjonują kobiety
  • odzyskiwanie swojej istoty kobiecości

Jeśli chcesz poznać bliżej twórczość i osobę ShatyQS, to:

zdjęcie ShatyQS z okładki podcastu wykonała Anna Ivankova

Muzyka:

Jam Morgan Jazz Cafe

LINK:https://taketones.com/track/jazz-cafe

FREE CC LICENSE

ShataQS fot. Sylwia Bukowicka

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright 2023 by Słucham Gadam - Kamila Dzierżanowska