SG#083 Doświadczenie, które należy się każdemu dziecku | Jarek Szulski

25 września, 2019

Jakiś czas temu Jarek Szulski napisał na swoim profilu w mediach społecznościowych:

,, To moje pierwsze dorosłe wakacje po których wiem, że nie wrócę do pracy w oświacie. Planuję uruchomić jesienią program rozwojowy dla młodzieży, który uwzględni to czego nauczyłem się przez lata pracy w szkole. Będzie to oferta komercyjna, która jednak pozwoli wypracować model możliwy do upowszechnienia. Jestem tym wszystkim bardzo podekscytowany. I tym, z jakimi ludźmi go tworzę (są wśród nich również moi wychowankowie) i tym jak bardzo potrzebny mi się wydaje. Każdemu. Zwłaszcza dziś. Stay tuned! “

Kiedy to przeczytałam, postanowiłam zaprosić Jarka i zapytać go o nowe wyzwanie zawodowe, program który szykuje dla młodzieży.

Jak pewnie pamiętacie, Jarek Szulski był gościem w #39 Bez relacji, nie ma edukacji. Przedstawiałam go wtedy, powtarzając za Jackiem Santorskim, jako szalonego i wrażliwego nauczyciela, który pracował wtedy jako wychowawca oraz profesor gimnazjum i liceum im. Tadeusza Reytana w Warszawie, ale także przedsiębiorca i konsultant, który wraz z Values – Grupą Firm Doradczych oraz we współpracy ze Szkołą Biznesu Politechniki Warszawskiej kierował i dalej kieruje zespołem projektowym studium podyplomowego Akademia Psychologii Przywództwa oraz jest autorem powieści ,,Sor” i „Zdarza się” .

Poruszamy następujące tematy:

 • emocjonalne potrzeby młodzieży
 • jak uczyć budowania relacji
 • na ile ważne dla młodzieży jest odkrycie swojej prawdziwej tożsamości
 • jak oswoić porażkę
fot. Jan Mysłakowski

Linki:

Strona Jarka Szulskiego – www.szulski.pl

Fanpage Jarka Szulskiego

Fanpage projektu – !@#$%

Muzyka:

Jam Morgan Jazz Cafe

LINK:https://taketones.com/track/jazz-cafe

FREE CC LICENSE

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 komentarzy dla “SG#083 Doświadczenie, które należy się każdemu dziecku | Jarek Szulski

 1. Świetna rozmowa Kamila, choć osobiście lepiej podeszła mi poprzednia (bo bardziej ogólna, a nie skupiona na tym konkretnym projekcie).

  Jedna refleksja/przemyślenie (także z autopsji): moim zdaniem współczesna epidemia problemów psychologicznych to nie tylko skutek “szybciej, więcej, mocniej” czyli ciśnienia. To także zestaw problemów pierwszego świata. Ot chociażby – jest więcej dobrobytu i wszystko jest łatwiejsze, a jednocześnie trudniejsze – nie ma jednej utartej “dobrej” ścieżki życia i kariery (dobra szkoła, dobre studia, dobra praca w biurze), tylko są ich tysiące (możesz nie skończyć studiów i wyjechać do Włoch pracować w wypożyczalni skuterów). Każdy zachwala inną. Każda może okazać się zła.

  • Słucham Gadam paź 9, 2019

   Dziękuję 🙂 Zgadzam się z Twoją refleksją, widzę to jako obciążenie wyborami, których jest za dużo i za często musimy je podejmować. To jest męczące, że na każdym kroku trzeba podejmować decyzje i brać za nie odpowiedzialność.

Copyright 2023 by Słucham Gadam - Kamila Dzierżanowska