SG#036 Pilates – mądra praca z ciałem Karoliny Libelt

5 listopada, 2017

To był październik, druga klasa podstawówki, wszystkie czekałyśmy, aż w końcu do nas przyjdzie i pokaże nam szpagat. Przyszła i została naszą idolką. Każda z nas chciała, tak jak Karolina zostać baletnicą i tańczyć w baletkach na scenie. Karolina była starszą siostrą kolegi z klasy i z ogromną cierpliwością tłumaczyła nam na czym polegają treningi.
Balet zamieniła na Pilates, ale cierpliwość i talent do przekazywania wiedzy nie zmieniły się i przyczyniły się do jej trenerskich sukcesów.
Przeprowadziła w swoim życiu ponad 4000 godzin Pilates, wyszkoliła ponad 500 instruktorów fitness.

Dzisiaj Karolina jest właścicielką Karolina Libelt Pilates Studio. Założyła Bałtycką Akademię Pilates. Jako pierwsza w Polsce zdobyła prestiżowy tytuł Master Instructora międzynarodowej szkoły Peak Pilates USA. Obecnie szkoleniowiec Peak Pilates Polska.
Przez kilka lat Manager ds. szkoleń na regiony pomorskiego, szkoleniowiec i prezenter w Profi Fitness School, jednej ze szkół kształcących instruktorów fitness w Polsce i Irlandii. Była gimnastyczka sportowa i absolwentka Państwowej Szkoły Baletowej w Gdańsku.
Master Instructor Pilates,Stretching, Zdrowy Kręgosłup oraz Trening Funckjonalny. Specjalistka form Body&Mind. Od ponad 11 lat związana z fitnessem. Kształciła się pod okiem najwybitniejszych szkoleniowców w Polsce jak i za granicą. Była uczestnikiem szkoleń, warsztatów i zajęć w największych szkołach kształcących instruktorów Pilates na świecie m.in. Pilates Institute (UK), Peak Pilates ( USA ), Stott Pilates ( Canada/USA ), Zenirgy ( M.Fritzke & T.Voogt – USA ).

Posiada uprawnienia do prowadzenia zajęć Pilates Matwork ( na każdym poziomie zaawansowania ) , Pilates dla kobiet w ciąży i po porodzie, Pilates dla osób starszych, sportowców i osób z problemami kręgosłupa, Pilates Small Equipment oraz na sprzęcie, m.in. Reformer,Chair czy Cadillac.

Twórczyni nowatorskich szkoleń i warsztatów z metody Pilates : Pilates CE, Pilates EQ, Pilates Reha Session, Centering & Balance oraz Therapeutical Spiral Movements. Prekursorka Treningu Funkcjonalnego w fitnessie w Trójmieście. Uczestniczka wielu szkoleń, warsztatów i konwencji w Polsce jak i za granicą. Jako instruktor stale kształci się poznając nowe metody pracy z ciałem, które wykorzystuje i skutecznie naucza na swoich zajęciach. Zafascynowana Pilatesem oraz Gyrokinesis, pasjonatka zajęć Spinning. Obecnie kształci się w kierunku pracy na maszynach Pilates.

Z naszej rozmowy dowiesz się:

 • Kto może praktykować Pilates
 • Czy różni się ćwiczenie na macie od ćwiczeń na maszynach
 • Co to jest kompensacja
 • Po czym poznać dobrego trenera
 • Jakich trenerów unikać
 • Na czym polega holistyczne podejście do treningów
 • W jaki sposób Pilates wzmacnia efektywność thriathlonistów, maratończyków czy osób trenujących cross fit
 • Jakie korzyści  przynosi regularne praktykowanie Pilates :
  – mijają bóle kręgosłupa i stawów
  – mięśnie i ścięgna uzyskują większą elastyczność
  – poprawia się ruchomość w stawach
  – zwiększa się równowaga mięśniowa po obu stronach ciała
  – mięśnie głębokie kręgosłupa, miednicy i tułowia wzmacniają się tworząc tzw. gorset mięśniowy
  – ciało wysmukla się, sylwetka jest bardziej wyprostowana
  – poprawia się koordynacja nerwowo-mięśniowa oraz równowaga
  – wzrasta poziom endorfin odpowiedzialnych za dobre samopoczucie

Przydatne linki
Studio Karoliny

Studio Pilates Joanny Ganszyniec w Warszawie

Studio Pilates Weroniki Ratkowskiej w Poznaniu

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 komentarzy dla “SG#036 Pilates – mądra praca z ciałem Karoliny Libelt

 1. Super rozmowa, pozdrawiam Panią Karolinę.
  Katarzyna

Copyright 2023 by Słucham Gadam - Kamila Dzierżanowska